Marmara Bölgesi Kompanzasyon Sistemlerinde Öncü Firma
Bayiliklerimiz

Kondaş
Entes
Grup Arge
UES
Siemens
Federal Elektrik
Enba

UES REAKTİF RÖLE
3 Adet 1,5kVAr Monofaze Şönt Reaktör
850TL + KDV
KAMPANYA
Garantili Kompanzasyon Takibi
Sakarya Paratoner, Adapazarı Paratoner, Erenler Paratoner, Serdivan Paratoner, Kaynarca Paratoner, Hendek Paratoner, Akyazı Paratoner, Sapanca Paratoner, Kartepe Paratoner, Gebze Paratoner, İzmit Paratoner, Kocaeli Paratoner, Gölcük Paratoner, Yalova Paratoner, Geyve Paratoner, Pamukova Paratoner, Taraklı Paratoner, Düzce Paratoner, Sakarya paratoner tesisatı ve ölçümü, Hendek paratoner tesisatı ve ölçümü,Söğütlü paratoner tesisatı ve ölçümü, Karasu paratoner tesisatı ve ölçümü, Ferizli paratoner tesisatı ve ölçümü, Taraklı paratoner tesisatı ve ölçümü, Pamukova paratoner tesisatı ve ölçümü, Yalova paratoner tesisatı ve ölçümü, Serdivan paratoner tesisatı ve ölçümü, Erenler paratoner tesisatı ve ölçümü, Kocaeli paratoner tesisatı ve ölçümü, Kartepe paratoner tesisatı ve ölçümü, Sapanca paratoner tesisatı ve ölçümü, Sakarya paratoner fiyatları, Adapazarı paratoner fiyatları, Serdivan paratoner fiyatları, Erenler paratoner fiyatları, Hendek paratoner fiyatları, Akyazı paratoner fiyatları, Dokurcun paratoner fiyatları, Düzce paratoner fiyatları, Kaynarca paratoner fiyatları, Karasu paratoner fiyatları, Geyve paratoner fiyatları, Pamukova paratoner fiyatları, Sakarya paratoner firmaları, Adapazarı paratoner firmaları, Erenler paratoner firmaları, Hendek paratoner firmaları, Akyazı paratoner firmaları, Sapanca paratoner firmaları, Kartepe paratoner firmaları, Kocaeli paratoner firmaları, Serdivan paratoner firmaları, Karasu paratoner firmaları, Ferizli paratoner firmaları, Söğütlü paratoner firmaları, Taraklı paratoner firmaları, Pamukova paratoner firmaları, Geyve paratoner firmaları, Sakarya paratoner ölçümü, Adapazarı paratoner ölçümü, Geyve paratoner ölçümü, Pamukova paratoner ölçümü, Hendek paratoner ölçümü, Akyazı paratoner ölçümü, Kuzuluk paratoner ölçümü, Kaynarca paratoner ölçümü, Karasu paratoner ölçümü, Kocaali paratoner ölçümü, Sakarya paratoner tesisatı yapan firmalar, Adapazarı paratoner tesisatı kuran firmalar, Sakarya paratoner ölçümü ve fiyatları
Anasayfa            Hizmetlerimiz           Referanslarımız         Eğitimlerimiz         Şönt Reaktör Satışı        SVC Set Satışı          İletişim
Her yıl ortalama 3 milyar şimşek veya yıldırım oluşmaktadır. Yani aynı zamanında dünyanın üstünde 2000 yıldırım bulutu vardır diyebiliriz.
Şimşekler tehlikeli olmakla beraber fardaları da vardır. Yeryüzündeki bitkiler için faydalı maddeler olan azot, nitratlar ve oksijenin de yeryüzüne inmesine neden olurlar.
Bulutların bu yükselişleri sırasında içlerinde oluşan buz kristallerinin birbirlerine sürtünerek bir statik elektrik enerjisi açığa çıkardıkları öne sürülmektedir. Bu elektrik enerjisi bulutların üst katmanlarında pozitif (+), alt katmanlarında ise negatif (-) yüklü olarak birikir.
Bulutun içindeki yük havayı iyonize edecek güce ulaştığında şimek oluşur.
Yağmur bulutlarının alt yüzeylerindeki büyük negatif yük içindeki elektronları iterek orayı da pozitif yüklü hale getirir ve bu yük saniyede 1000 kilometre hızla toprağa iner, buna yıldırım denir. Yıldırımın bu andaki ısısı 30.000 derece olup güneşin yüzeyindeki ısının 5 katı kadardır.
Dikkat edilmesi gereken husus, yıldırım her zaman en yüksek ve sivri noktaya düşer. Yani ortamına göre değişir. Bir alanda en yüksek yer minare ise yıldırım minareye düşer. Bir alanda en yüksek yer ağaç ise ağaca düşer. Düz bir ovada atın üzerindeki adama düşebilir. Bu durumları dikkate almak gerekir. Dolayısıyla paratoner tesisatı kurulurken, en yüksek yere kurulması gerektiği anlaşılmaktadır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken birdiğer husus çok önemlidir. Paratoner tesisatı kurulan tesislerde mutlaka AG panolarına Parafudr takılmalıdır. Parafudr, yıldırım düşmesi sonucu yükselen gerilimi toprağa akıtmak suretiyle tesis içindeki cihazları koruma altına alır.
PARATONER TESİSATI KURULUMU VE ÖLÇÜM